Sleva! CHOS Zobrazit větší

Parametry

Průměr (mm) 150
Materiál nerez

Hlavice otočná do šamot. vložek, pr.150mm

běžná cena: 3 751 Kč

3 376 Kč

dodání do týdne

CHOS15Stručný popis

Otočná hlavice eliminující negativní působení větru. Varianta pro vsunutí do šamotové komínové vložky pr. 150mm.

Více informací

Více informací

Nerezová otočná hlavice se dodává v provedení pro šamotové vložky, pro nerezové vložky a pro umístění na krycí desku, v průměrech od 150mm do 300mm.

Hlavice OTOČNÁ je samootáčecí výklopný komínový nástavec, který účinně zvyšuje tah komína, prodlužuje životnost komína, zabraňuje zpětnému tahu a maximalizuje využití paliva.Hlavice se otáčí ve směru větru a díky segmentové konstrukci omezuje negativní působení větru na komínový tah.

Byla navržena pro provoz v extrémních podmínkách, zvláště na konci kouřovodných potrubí včetně krátkých, kde teploty na výstupu mohou vzrůstat až na 500 °C. Používá se především na výstupním potrubí z krbů nebo kamen na tuhá paliva včetně uhlí. Je vyrobena z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických a „pracovních“ podmínkách.

Hlavice OTOČNÁ se díky své unikátní konstrukci vždy otáčí ve směru vanoucího větru. Systém otáčení na principu kuličkového ložiska je umístěn vně nástavce, což eliminuje problémy s případným váznutím rotace, způsobeným vysokou teplotou odváděných spalin. Veškeré změny zabarvení materiálu, způsobené vysokými teplotami a oxidací těchto materiálů nemají vliv na účinnost komínového nástavce. Při údržbě stačí hlavici odklopit a po ukončení prací opět zaklopit a zajistit.