Sleva! CHOS Zobrazit větší

Parametry

Průměr (mm) 180
Materiál nerez

Hlavice otočná do šamot. vložek s packami 180mm

běžná cena: 4 719 Kč

4 247 Kč

skladem

CHOS18Stručný popis

Otočná hlavice eliminující negativní působení větru. Varianta pro vsunutí do šamotové komínové vložky pr. 180mm.

Více informací

Více informací

Nerezová otočná hlavice se dodává v provedení pro šamotové vložky, pro nerezové vložky a pro umístění na krycí desku, v průměrech od 150mm do 300mm.

Hlavice OTOČNÁ je samootáčecí výklopný komínový nástavec, který účinně zvyšuje tah komína, prodlužuje životnost komína, zabraňuje zpětnému tahu a maximalizuje využití paliva.Hlavice se otáčí ve směru větru a díky segmentové konstrukci omezuje negativní působení větru na komínový tah.

Byla navržena pro provoz v extrémních podmínkách, zvláště na konci kouřovodných potrubí včetně krátkých, kde teploty na výstupu mohou vzrůstat až na 500 °C. Používá se především na výstupním potrubí z krbů nebo kamen na tuhá paliva včetně uhlí. Je vyrobena z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických a „pracovních“ podmínkách.

Hlavice OTOČNÁ se díky své unikátní konstrukci vždy otáčí ve směru vanoucího větru. Systém otáčení na principu kuličkového ložiska je umístěn vně nástavce, což eliminuje problémy s případným váznutím rotace, způsobeným vysokou teplotou odváděných spalin. Veškeré změny zabarvení materiálu, způsobené vysokými teplotami a oxidací těchto materiálů nemají vliv na účinnost komínového nástavce. Při údržbě stačí hlavici odklopit a po ukončení prací opět zaklopit a zajistit.