Sleva! CIKO GAS Zobrazit větší

Parametry

Průměr (mm) 125
Připojení 90°
Výška (m) 7,50
Nadstřešní část základní

Komínová souprava CIKO GAS 7,5m, pr. 125mm, s patním kolenem, základní nadstř. č.

běžná cena: 23 174 Kč

20 857 Kč

skladem

14-125-7,5Stručný popis

Komínový systém CIKO GAS - výška 7,5m, pr. vložky 125mm, založení a připojení na patní koleno, nadstřešní část základní. Komín s plastovou vložkou určený pro plynové spotřebiče s teplotou spalin do 120°C, především pro kondenzační kotle.

TIP: Komínové sestavy standardně dodáváme prostřednictvím našich obchodních partnerů po celé ČR, pro konkrétní nabídku dodporučujeme kontaktovat regionálního obchodního zástupce: ciko-kominy.cz/kontakty

Více informací

Více informací

Rozpis položek soupravy:
1ks CDZT Krycí deska s přívodem vzduchu základní
1ks CGK125 Patní koleno 87°se zakládací konzolí - pr. 125mm
4ks CGO Distanční objímka skládaná, plastová
7ks CGV125 Trubka pevná 1m - 125mm
1ks CKMB25 Lepící malta 25kg
1ks CSU Upevňovací sada ukončení
60ks CU Tvarovka komínového tělesa
1ks CHG Hlavice odkouření pro pr. 80 až 160mm (Praktik a GAS), laková, černá
1ks KL13 Ukončovací límec, pr. 130mm

Komínový systém CIKO GAS se skládá z keramických komínových tvárnic, tvořících obvodový plášť, který je vybaven plastovými vložkami. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120°C (zkušební teplota dle harmonizované normy ČSN EN ISO 306 >160 °C).

Materiál plastových vložek se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí. Mechanické a chemické vlastnosti tohoto materiálu jsou nastaveny podle speciálních požadavků na komínové vložky.

Při provozu nízkoteplotních a kondenzačních kotlů vznikají agresivní kondenzáty obsahující kyseliny. Z tohoto důvodu jsou na vlastnosti materiálů použitých k výrobě komínových vložek kladeny vysoké požadavky z hlediska jejich chemické odolnosti, tepelné propustnosti, plynotěsnosti atd. Jako nejlepší řešení se nabízejí plastové vložky, používané v systému CIKO GAS, vyráběné ze speciálních konstrukčních plastů, jejichž nízká hmotnost a technické řešení na bázi hrdlových spojů umožňují snadnou a rychlou instalaci.

Plastové vnitřní vložky a tvarovky systému CIKO GAS jsou vzájemně spojovány hrdlovými spoji. Do hrdlových spojů vložené těsnění zaručuje absolutní těsnost systému proti spalinám a stékajícímu kondenzátu a umožňuje jak podtlakový, tak i přetlakový provoz. V tomto systému najde uplatnění dvoubřité těsnění z vysoce kvalitního, pro použití v komínových vložkách vyvinutého silikonového elastomeru. Při montáži komínových systémů hraje velkou roli jejich váha. Plastové komponenty používané v systému CIKO GAS vynikají vůči konkurenčním materiálům svou nízkou hmotností a nízkou tepelnou propustností.

Nízká tepelná prostupnost znamená dobré izolační vlastnosti. Tato vlastnost v kombinaci s použitou sílou stěny jednotlivých komponentů snižuje množství odevzdaného tepla do okolí komínové vložky na minimum.

Výhody systému:
Maximální jednoduchost montáže
Neomezená odolnost proti působení kondenzátu
Možnost použití pro podtlakový i přetlakový provoz
Kombinovatelné ve víceprůduchu s ostatními systému CIKO®
Záruka 15 let
Bezkonkurenční cena

Komínový systém CIKO GAS je ve shodě s požadavky a zkušebními metodami normy EN 14471:2005 certifikován takto:
T120 P1 O W1 O50 I LO

Další informace o systému CIKO GAS naleznete na webu ciko-kominy.cz/ciko-gas